Login :
Hasło :
Stronę odwiedzono do tej pory 2690745 razy.
BIBLIOTEKA
Nauczyciel bibliotekarz - Violetta Dzik

Biblioteka czynna

Poniedziałek  godz. 8.00 - 15.00
Wtorek     godz. 7.30 - 15.00
Środa     godz. 7.30 - 15.00
Czwartek    godz. 7.30 - 13.30
Piątek     godz. 8.00 - 13.00
Pracownia multimedialna czynna w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej dla wszystkich chętnych

Zdążyć z pomocą
Zbieramy plastikowe nakrętki z różnych butelek po napojach. W ten sposób pomagamy chorym dzieciom z fundacji „zdążyć z pomocą” Nasza szkoła pomaga konkretnemu dziecku Waldkowi Piaskowi.


Pomóż chronić środowisko, zużyte baterie nie na śmietnisko!!!!
W naszej szkole już od wrześnie zbieramy wszelkiego rodzaju zużyte baterie. Wstąpiliśmy do programu zbiórki REBA i na naszym koncie jest ponad 100 kg baterii, które możemy przeliczyć na cenne nagrody!! Zachęcamy wszystkich chętnych do zbierania baterii!


KOMPUTERY ZA TONERY!!!
To druga akcja w której również uczestniczy nasza szkoła, biorąc udział w akcji:
- Chronisz środowisko
- Zdobywasz pieniądze dla szkoły
- Wygrywasz nagrody i wycieczki

Tonery to tzw. tusze do drukarek lub kserokopiarek, zużytych tonerów nie nadających się do ponownego użytku nie należy wyrzucać do kosza! Przynieś je do szkoły wyślemy je do profesjonalnej firmy zajmującej się recyklingiem takich rzeczy.

„Spotkania z bajką”
W godzinach otwarcia biblioteki odbywają się cotygodniowe „spotkania z bajką” dla uczniów klas pierwszych. Na zajęciach tych, dzieci słuchają baśni, legend i opowiadań znajdujących się w zbiorach bibliotecznych. Spotkania te odbywają się przez cały rok, pod koniec roku pierwszoklasiści są uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.

Klub Przyjaciół Biblioteki
Chętni uczniowie z klas V i VI, mogą uczestniczyć w pracach klubu. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, uczniowie pomagają w pracach bibliotecznych, przygotowują inscenizację, pomagają w organizowaniu imprez szkolnych. Klub od kilku lat redaguje też szkolną gazetkę pt. „Świat Ucznia”, do kupienia na terenie szkoły.

„Kontrakt czytelniczy”
Kontraktem objęci są uczniowie klas IV. Polega on na zobowiązaniu się przez ucznia do przeczytania w ciągu roku szkolnego trzech książek z poza kanonu lektur. Po przeczytaniu książki, uczeń otrzymuje dodatkowa piątkę z języka polskiego.

„Pozostaw po sobie ślad”
W ciągu roku szkolnego zbieramy książki podarowane przez uczniów do biblioteki szkolnej. W ten sposób do biblioteki trafiło już ponad 800 książek, na każdej umieszczony jest wpis przez kogo została podarowana.

"Zbieramy makulaturę na nową lekturę”
Kolejny rok dużym powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły oraz społeczności lokalnej cieszy się zbiórka makulatury. Dzięki tej akcji istnieje możliwość zakupienia w ciągu roku do biblioteki szkolnej ok. 50 nowych książek. Dodatkowym walorem tej akcji jest segregacja odpadów i ochrona środowiska.
Autor : Magdalena Świniarska
Dodano : 2021-02-08 21:02:40

miniPółroczne wspomnienia ze Spotkania z bajką

Uczniowie klas pierwszych od września aktywnie uczestniczą w cotygodniowych zajęciach czytelniczo – medialnych „Spotkanie z bajką”, podczas których nie tylko poznają książki, bajki i opowiadania, ale także wykonują różne aktywności plastyczne, techniczne oraz...

Więcej...

Autor : Magdalena Świniarska i Violetta Dzik
Dodano : 2020-12-02 14:11:39

miniKartka dla przyjaciela

🌲Wyślij świąteczną kartkę.🌲 Mały gest a ile przyniesie radości Twoim kolegom i koleżankom ze szkoły.🥰 Wykonaj kartkę na Święta Bożego Narodzenia, napisz świąteczne życzenia dla swoich przyjaciół ze szkoły i wyślij / przynieś ją do szkoły. Szczegóły akcji...

Więcej...

Autor : Magdalena Świniarska
Dodano : 2020-11-26 10:47:14

miniŚwięto Pluszowego Misia

Dzisiaj Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Biblioteka szkolna zaprasza do obejrzenia prezentacji Dzień Pluszowego Misia, która zawiera wiele ciekawostek, działań i zabaw związanych z misiami. Zapraszamy do zabawy!. Proszę skopiować link wkleić do przeglądarki....

Więcej...

Autor : Magdalena Świniarska i Violetta Dzik
Dodano : 2020-11-26 10:43:53

miniŚwięto Postaci z Bajek - 5 listopada

Przedstawiamy trochę spóźnione ale jeszcze aktualne przed Andrzejkami zabawy naszych najmłodszych uczniów klas I-III oraz uczniów klas 4-8 podczas Święta Postaci z Bajek.👮💩🎃👿🤖👾 ...

Więcej...

Autor : Violetta Dzik
Dodano : 2020-11-26 10:42:39

miniSztuka wokół nas - " Szukaj kropek "

Otrzymaliśmy zdjęcia od uczestników konkursu fotograficznego " Szukaj kropek ". Uczniowie dali się ponieść wyobraźni i poszukali w swoim otoczeniu przedmiotów mających kształt kropki lub mających na sobie kropki. Interpretacja tematu konkursu była bardzo różna. Gratulacje dla...

Więcej...