Login :
Hasło :
Stronę odwiedzono do tej pory 1749207 razy.
BIBLIOTEKA
Nauczyciel bibliotekarz - Violetta Dzik

Biblioteka czynna

Poniedziałek  godz. 8.00 - 15.00
Wtorek     godz. 7.30 - 15.00
Środa     godz. 7.30 - 15.00
Czwartek    godz. 7.30 - 13.30
Piątek     godz. 8.00 - 13.00
Pracownia multimedialna czynna w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej dla wszystkich chętnych

Zdążyć z pomocą
Zbieramy plastikowe nakrętki z różnych butelek po napojach. W ten sposób pomagamy chorym dzieciom z fundacji „zdążyć z pomocą” Nasza szkoła pomaga konkretnemu dziecku Waldkowi Piaskowi.


Pomóż chronić środowisko, zużyte baterie nie na śmietnisko!!!!
W naszej szkole już od wrześnie zbieramy wszelkiego rodzaju zużyte baterie. Wstąpiliśmy do programu zbiórki REBA i na naszym koncie jest ponad 100 kg baterii, które możemy przeliczyć na cenne nagrody!! Zachęcamy wszystkich chętnych do zbierania baterii!


KOMPUTERY ZA TONERY!!!
To druga akcja w której również uczestniczy nasza szkoła, biorąc udział w akcji:
- Chronisz środowisko
- Zdobywasz pieniądze dla szkoły
- Wygrywasz nagrody i wycieczki

Tonery to tzw. tusze do drukarek lub kserokopiarek, zużytych tonerów nie nadających się do ponownego użytku nie należy wyrzucać do kosza! Przynieś je do szkoły wyślemy je do profesjonalnej firmy zajmującej się recyklingiem takich rzeczy.

„Spotkania z bajką”
W godzinach otwarcia biblioteki odbywają się cotygodniowe „spotkania z bajką” dla uczniów klas pierwszych. Na zajęciach tych, dzieci słuchają baśni, legend i opowiadań znajdujących się w zbiorach bibliotecznych. Spotkania te odbywają się przez cały rok, pod koniec roku pierwszoklasiści są uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.

Klub Przyjaciół Biblioteki
Chętni uczniowie z klas V i VI, mogą uczestniczyć w pracach klubu. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, uczniowie pomagają w pracach bibliotecznych, przygotowują inscenizację, pomagają w organizowaniu imprez szkolnych. Klub od kilku lat redaguje też szkolną gazetkę pt. „Świat Ucznia”, do kupienia na terenie szkoły.

„Kontrakt czytelniczy”
Kontraktem objęci są uczniowie klas IV. Polega on na zobowiązaniu się przez ucznia do przeczytania w ciągu roku szkolnego trzech książek z poza kanonu lektur. Po przeczytaniu książki, uczeń otrzymuje dodatkowa piątkę z języka polskiego.

„Pozostaw po sobie ślad”
W ciągu roku szkolnego zbieramy książki podarowane przez uczniów do biblioteki szkolnej. W ten sposób do biblioteki trafiło już ponad 800 książek, na każdej umieszczony jest wpis przez kogo została podarowana.

"Zbieramy makulaturę na nową lekturę”
Kolejny rok dużym powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły oraz społeczności lokalnej cieszy się zbiórka makulatury. Dzięki tej akcji istnieje możliwość zakupienia w ciągu roku do biblioteki szkolnej ok. 50 nowych książek. Dodatkowym walorem tej akcji jest segregacja odpadów i ochrona środowiska.
Autor : Samorząd Szkolny i Aktyw Biblioteczny
Dodano : 2020-03-05 09:28:15

miniWalentynkowa poczta

W piątek szkolna Walentynkowa poczta miała bardzo dużo pracy! Trzeba było rozdać wiele Walentynek. Nasi doręczyciele z tym zadaniem poradzili sobie doskonale. ...

Więcej...

Autor : Małgorzata Jessa i Violetta Dzik
Dodano : 2020-03-05 09:25:26

miniKonkurs plastyczny PORTRET MOJEJ BABCI I MOJEGO DZIADKA

Wręczyliśmy wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego klas 0-III - Portret mojej babci i mojego dziadka - nagrody i upominki. W konkursie uczestniczyło 33 uczniów w tym: kl.o - 6, kl. Ia - 2, kl. Ib -12, kl. IIa - 1, kl. IIb - 7, kl. IIIb - 5. Wybór prac był bardzo trudny, dlatego...

Więcej...

Autor : Małgorzata Jessa
Dodano : 2020-03-05 09:21:36

miniDzień Kota w szkolnej bibliotece

Uczniowie klas 0-7 mają kota na punkcie książek. W poniedziałek 17 lutego 2020 roku czytelnicy w uszkach, noskach i wąsikach kocich odwiedzili szkolną bibliotekę. W tym dniu zostało wypożyczonych 88 książek ( chcemy pobić rekord stu). Odbyło się losowanie niespodzianek (...

Więcej...

Autor : Violetta Janowicz
Dodano : 2020-03-05 09:10:20

miniLekcja biblioteczna w klasach drugich w ramach Innowacji Pedagogicznej

W ramach realizacji innowacji edukacyjnej „Moja rodzina i jej zawody” klasa II A i II B odwiedziła szkolną bibliotekę. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z pracą bibliotekarza. Celem spotkania było zapoznanie się i przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza. Spotkanie miało na...

Więcej...

Autor : Violetta Dzik
Dodano : 2020-01-13 22:38:25

miniCzytamy z Gangiem Słodziaków

Zostały już wylosowane pierwsze pluszaki z Gangu Słodziaków w ramach konkursu czytelniczego " Czytam razem z Gangiem Słodziaków". W maju odbędzie się druga tura losowania. Macie jeszcze szansę! Uczniowie klas pierwszych i dtugich - wiecie co macie robić! Czytamy i zbieramy naklejki. Do...

Więcej...